کالای خواب مبلمان و صندلی اداری خودرو عایق فیلتر چرم کفش پوشاک متفرقه
خانه تماس درباره ما
عایق    
     
 
صفحه نخست  \ کاربردها  \ عایق
عایق کردن ساختمانها ، سوله ها ، واگنهای قطار و ... در تمام طول سال آنها را از نوسانات دما و صوت در امان نگاه می دارد.  
اهمیت عایق کاری
تحقیقات نشان می دهد ساختمانهایی که از عایق مناسب در آنها استفاده می شود تا 50% مصرف انرژی در آنها کاهش می یابد؛ بدین ترتیب باعث صرفه جویی درمصرف سوختهای فسیلی تجدید ناپذیر می شود. همچنین ایجاد محیطی آرام و به دور از سر و صداهای کاذب از مزایای استفاده از عایقهای مناسب و حجیم در ساختار ساختمانها می باشد.


نحوه ی عملکرد عایقها
عایقها به موادی اطلاق می شود که با به کار گیری آنها در سقف، کف و دیوارهای ساختمان جریان گرم و انرژی را به حداقل می رسانند. همانند ساختاری که در پتو و یا امثال آن وجود دارد ، عایقهای حجیم همواره مقداری از هوا را در ساختار داخلی خود نگه می دارد که این باعث ایجاد مقاومت در مقابل جریان گرما می شود. همچنین در فصل سرما نیز عایقها با به دام انداختن گرما در داخل خود به گرم شدن محیط داخل ساختمان کمک می نماید.
                 

کاربرد عایق های عمودی (عایق بافکو) و عایق های افقی :
اين عایقها از جنس پلی استر بوده و ترکیبی مصنوعی از زنجیره ی پلیمرهای کربنی است و دقیقاً از همان ساختاری پیروی می کند که در کانتینرهای آب یا مواد غذایی، بسته بندی های پزشکی وکالای خواب استفاده می شود. پلی استر یک محصول هایدرو فوبیک(Hydrophobic) می باشد یعنی آب را از خود دفع می کند. لذا این ويژگی تضمین می کند که این محصول در مقابل رطوبت هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهد. این محصول کاملا پاک و بدون گرد می باشد و به وسیله حشرات یا جانوران موذی نیز خورده نمی شود. براساس ویژگی های پلی استر، این محصول عایق بسیار مناسبی برای نواحی مرطوب نیز بوده و مطابق با استانداردهای بین المللی در این کشورها نظیر استرالیا و منطقه ی اقیانوسیه می باشد.
مزایای استفاده از عایق های پلی استر
عایقهای پلی استر ، 100 درصد از الیاف پلی استر تولید شده و در فرایند تولید آن از هیچ گونه افزودنی و یا مواد شیمیایی استفاده نمی شود. بنابراین بر خلاف عایقهایی نظیر پشم شیشه حساسیت و خارش ایجاد نمی کند. سایر مزایای عایقهای پلی استر به شرح زیر می باشد:
 • غیر سمی و بدون بو
 • سطح اشتعال پایین تر نسبت به سایر عایقها
 • مقاوم در برابر رطوبت ) رطوبت را جذب نمی کند.)
 • قابلیت نصب آسان
 • عدم ایجاد سوزش و خارش برای نصاب
 • دوام بالا و افت ناچیز در ارتفاع و ضخامت
 • بدون گرد و ضد حساسیت مناسب برای بیماران آسم و آلرژی
 • کاهش در جذب و از دست دادن گرما
 • مقاوم در برابر قارچ، فاسد شدن و حملات حشرات و جوندگان موزی
 • PH این محصول حدود 7.8 می باشد. بنابراین از این نظر نزدیک به PH خنثی بوده و بنابراین خورنده نمی باشد.
خاصیت آکوستیک پلی استر
پلی استر به عنوان یک ماده با ویژگی جذب صوت در ساختار داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
ترکیبات: ارگانیک، زنجیره های طولانی پلیمرهای مصنوعی ، کربن، هیدروژن و آب.
تاکنون عایقهای پلی استر هیچ کونه ضرری برای سلامتی انسان نداشته اند و توسط بنیاد بین المللی آسم برای عایقهای ساختمانی پیشنهاد شده است. (Australian Government Insulation Rebate)
پشم شیشه و مضرات استفاده از فرمالدهید در آن
از سالیان دور رد پای استفاده از فرمالدهید در بسیاری از محصولات ساختمانی دیده می شود. فرمالدهید گازی بی رنگ و سوزناک می باشد که به آسانی با آب ترکیب می شود و از آن به عنوان ماده ی نگهدارنده در تهیه ی پشم شیشه استفاده میشود.
تحقیقات نشان می دهدعلی رغم ادعای عنوان شده، پشم شیشه و یا سلولز عاری از فرمالدهید(Formaldehyde-free) هم حتی مقدار قابل توجهی فرمالدهید از خود آزاد می کند.
 1. کاهش ذرات معلق و بوهای نا خواسته
 2. سازگاری با محيط زيست
 3. همسانی و هم شکلی با مواد سطح
 4. قابليت استفاده از الياف بازيافتی
 5. کاهش قیمت تمام شده
 6. کاهش مصرف سوخت
جست و جو در بخش
صفحه نخست | تماس با ما | درباره شرکت © شرکت بافکو